Tipy pro lepší pleť

Tento článek hodlám věnovat tipům a radám pro lepší a mladistvější vzhled pleti. Čas sice nikdo nezastaví a tak nám vrásek bude přirozeně přibývat čím dál více, ale i tomu jde, do jisté míry, zamezit. Vybudováním si jistých denních návyku můžete přispět lepšímu zdraví vaší pleti. Přečtěte si mého denního průvodce a snad i vám přijdou některé rady vhod. Tentokrát se nezaměřuji na kosmetiku samotnou, ale spíše na rady a tipy jak si udržet fit pleť, například díky studené sprše, ovoci nebo pitím zeleného čaje matcha.
Jak už jsem zmínila výše, začínám den tím, že mé pleti dopřeji pořádně studené ‘probuzení’ ledovou vodou. Nejlevnější a velmi účinná metoda která přináší mnoho benefitů. (OK, nejlepší by bylo vlézt pod tu sprchu celá, ale na to se mám moc ráda)
Vraťme se avšak k výhodám takové ranní spršky, co sebou vlastně přináší?
– Detox kožních pórů a pokožky samotné
– Lepší prokrvení pokožky
– Napomáhá při spalování tuku
– Může zneutralizovat tmavé kruhy pod očima
Tip: Pokud se rozhodnete střídat vodu teplou a studenou, vždy zakončujte tento rituál vodou studenou. Zakončíte-li totiž sprchu obličeje vodou studenou, póry zůstanou uzavřené a zvýší vám v těle energetickou aktivitu. To způsobí, ze vám nebude zima. (Ale tento tip je spise pro otužilce, kteří si ráno vlezou pro spršku celí)
Po prvním nastartování pleti v koupelně začíná ozdravná kůra také zevnitř, v podobě matcha čaje.
I tento jemně mletý japonsky zelený čaj přináší mnoho výhod. V současné době je považován za jednu z nejsilnějších superpotravin na trhu. Kromě toho, že je to účinný spalovač tuků, detoxikátor, posiluje imunitní systém a další, je to také silný antioxidant. Co to ale vůbec takový antixodiant je?
Antioxidanty jsou ‘magické’ živiny a enzymy odpovědné za boj proti negativním účinkům UV záření, dodávají naší pleti mladší vzhled a zabraňují vzniku řady chorob. Matcha čaj obsahuje až 5x vice antioxidantů než běžně prodávané potraviny.
Možná jste již slyšeli, že ne všechny antioxidanty jsou stejné. Antioxidantů je skutečně široká škála. Zelený čaj obsahuje specifickou sadu organických sloučenin známých jako katechiny. Mezi antioxidanty jsou katechiny nejúčinnější a nejvíce zdraví prospěšné. Jedním z nich je epigallokatechin gallát (EGCG), tento antioxidant tvoří až 60 % všech katechinů v Matcha Tea. Ze všech antioxidantů je právě EGCG nejvíce uznávaným v boji proti civilizačním chorobám. Jeho obsah v Matcha Tea je více jak 100x vyšší než u běžně dostupných čajů. To je převážně způsobeno tím, že Matcha Tea se nelouhuje, ale v podstatě konzumuje. U běžně louhovaných čajů se spoléháme na to, že živiny pustí do vody. U Matcha Tea spotřebováváme celý čajový list, čímž získáme plný potencionál toho, co nám Camellia sinensis nabízí.
https://www.matchatea.cz/vyhody-matcha-tea
Ke snídani, nebo během dopoledne se snažím sníst aspoň nějaké ovoce, především to bohaté na vitamín C. Z různých článků na internetu se totiž můžete dočíst, ze právě céčko je pro boj proti akné to pravé. Podporuje tvorbu kolagenu, což je hlavní protein obsažený v naší kůži. Dostatek kolagenu pomáhá předcházet vráskám, zvyšuje hydrataci pleti a zabraňuje jejímu vysoušení, urychluje hojení ran (a pupínků) a zlepšuje celkový vzhled pleti.
Také bychom neměli zapomínat na blahodárný a pleti velmi prospěšný kvalitní spánek. Dočetla jsem se, že ženy, které naspí méně jak 7 hodin denně, mívají hlubší vrásky, mdlou pleť, kruhy pod očima a také narušenou funkci bariéry pleti, to znamená, že z jejich pleti rychleji uniká voda a tím pádem je pleť dehydratovaná. Co mě ale zaujalo, z nespočet článků, nejvíce, je fakt, že kvalitní spánek zvyšuje hladinu melatoninu, který na organismus působí jako antioxidant (ano opět jsme u antioxidantů). Co se pleti týče umí tento hormon, produkován epifýzou, (nadvěsek mozkový, tj. část mezimozku, ale na doktory si tu hrát nebudeme…) bojovat proti tmavým skvrnám, jemným linkám a dokonce rakovině kůže. Takže šup, pořádně vyvětrat a pod peřinu.
A co je mou poslední radou pro zlepšení pleti? Nic jiného, než dodržovat dostatečný pitný režim. Ne nadarmo se prodávají hydratační krémy jako divé, ale co hydratace zevnitř? Tam by se melo začít. Bez vody uvnitř těla nemůže být totiž žádná buňka na povrchu svěží a zajistit tak mladistvý vzhled pleti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *